Де краще купити квартиру в Києві у 2025 році? Огляд районів столиці

Кожен керується власними міркуваннями при виборі житла, вирішивши купити квартиру в Києві. Однак є й універсальні критерії, на які зважають усі, незалежно від кількісного складу родини й наявного бюджету. Однин із них – місце розташування житла. Тож які найкращі райони Києва для життя? Про це докладніше розповімо у нашій статті.

Як вибрати район для купівлі квартири в Києві?

Критерії вибору: інфраструктура, транспорт, екологія, ціна

Інколи інфраструктура – навіть важливіша, ніж ціна. Для комфортного життя все має бути поруч: школа, дитсадок, поліклініка, супермаркети, ТРЦ, басейн, далі – обов’язковий список за інтересами. А ще не хочеться їздити на роботу через усе місто. 

Транспортне питання – справді дуже важливе. Інколи роботодавець це розуміє навіть краще, ніж претендент на роботу: він просто відмовляє кандидату, який згоден добиратися в офіс з іншого кінця Києва. Шеф розуміє: щоденна тривала дорога позначатиметься на якості роботи, та й згодом запал працівника може згаснути і він взагалі звільниться через надмірну виснаженість.

Пам’ятаймо: найкращі шанси влаштуватися на високооплачувану роботу – в центрі столиці, у Печерському районі, бо саме тут орендують офіси найсолідніші компанії. Тож самі думайте, де купити квартиру в Києві. До речі, у минулій статті ми з’ясували, що нині найкращим варіантом для купівля квартири в Печерському районі є житловий комплекс «Французький квартал 2».

Критерій екології покупці квартир інколи недооцінюють, а дарма. Адже ідеться не лише про наявність зелених зон і загазованість повітря, хоча й це, безумовно, важливо. У Києві траплялися випадки, коли під новобудови відводили ділянки, на яких раніше діяли шкідливі підприємства. Про інші прикрощі не хочеться навіть згадувати. Висновок – не варто нехтувати питаннями екології. 

І все ж таки, ціна – всьому голова. Вартість квадратного метра часто визначає район Києва, де ви купите квартиру. Тож детальніше проаналізуймо, які райони Києва найкращі для життя – які їхні плюси і мінуси.

Огляд районів Києва: де краще купувати квартиру?

Центр Києва: Печерський, Шевченківський – престиж, але дорого

Рейтинг найдорожчих районів Києва очолюють Печерський та Шевченківський райони. Саме тут зароджувалася давня столиця слов’ян, розросталися гради князів Володимира і Ярослава. А що позначене печаттю древності – шляхетне й дороге, а тому не кожному по кишені. 

Тут новобудовам – не менш як 150 років; вони зведені в тодішніх архітектурних стилях – модерн, бароко, класицизм, ренесанс, готика. Із пізнішого – ар-деко, конструктивізм, сталінський ампір. Подекуди в історичну забудову вплітаються поодинокі сучасні будинки, але квартири в них все одно дорогі. 

Дещо далі від центру Києва забудовникам вдається знаходити невеликі ділянки, на яких вони зводять нові житлові комплекси, наприклад «Французький квартал 2». Це оптимальний варіант для охочих поселитися в середмісті столиці, адже тут можна вигідно купити квартиру.

Голосіївський район – природа та розвинена інфраструктура

Цей район по праву вважається найзеленішим у Києві. Значну його частину займає Голосіївський ліс, який тягнеться аж до елітного селища Конча-Заспа, охоплюючи історичні місцевості Пирогів і Феофанію. 

Тут добре розвинена велосипедна інфраструктура, багато обладнаних місць для пікніків, активного відпочинку, зокрема на ВДНГ.

Лінія метро з кінцевою станцією «Теремки» забезпечує швидкий та зручний доїзд до будь-якого місця Голосіївського району, дарма що він найбільший за площею в столиці. 

Район планомірно забудовувався ще з радянських часів, тому тут дуже розвинена інфраструктура, необхідна для повноцінного життя. 

У Голосіївському районі розташовані основні навчальні корпуси КНУ імені Тараса Шевченка, а також НУБіП – колишньої сільськогосподарської академії. Це додає району престижу, а житлу – ліквідності: куплену квартиру можна легко здати в оренду, а згодом і вигідно перепродати.

Оболонь та Позняки – комфорт для сімей

Якщо ідеться про те, де краще купити квартиру в Києві за найвигіднішою ціною, то досвідчений рієлтор порадить передовсім Оболонський район. Щоб зорієнтувати гостей столиці на місцевості, назвімо тамтешні станції метрополітену: «Почайна», «Оболонь», «Мінська», «Героїв Дніпра».

Оболонський район прилягає до русла Дніпра, тому тут багато пляжів. Улітку батьки з дітворою залюбки відпочивають на узбережжях тихих заток – Собачого Гирла, Оболоні, Верблюда. Охочі знаходять розраду на місцевому нудистському пляжі. 

Увечері Оболонська набережна нагадує Ялту: місцеві виходять на променад, набиваються в кафе і ресторани, звідусіль лунає музика. 

Відпочинкова атмосфера панує і в зразковому парку «Наталка», площа якого становить 25 га. Мер Києва Віталій Кличко назвав цей парк кращим, ніж Central Park у Нью-Йорку, бо «там немає такого дивовижного вигляду на Дніпро».

Біля численних озер кияни влаштовують вечірки з барбекю-грилем, грають у бадмінтон, волейбол чи футбол. 

Оболонський район охоплює кліматичний курорт Пуща-Водиця з численними лікувально-оздоровчими закладами. 

Як альтернативу Оболоні можна порадити Позняки. Цей житловий масив Києва також розташований на березі Дніпра, але не на правому, як Оболонь, а на лівому. Тут теж є набережна – Дніпровська, багато озер. 

Наявність водойм додає вартості житлу на Позняках, проте ціни все одно нижчі, ніж на Оболоні. Позняки – це класичний спальний район Києва, усіяний багатоповерхівками, де подекуди збереглася промислова забудова – вона поволі відступає під натиском нових ЖК. 

Лінія метрополітену забезпечує швидке транспортне сполучення з центром Києва. Машиною в час пік дістатися середмістя складніше: на мостах через Дніпро виникають затори. 

Дарницький та Святошинський райони – доступні ціни

У радянський період на околицях Києва розвивалося масове типове будівництво, покликане забезпечити робітників дешевим житлом. Найбільше таких будинків у теперішніх Дарницькому (лівий берег Дніпра) та Святошинському (правий берег) районах. 

Через неоковирні «хрущовки» та проблеми з транспортним сполученням купити квартиру тут – найдешевше. Проте якість самого житла на столичних околицях – різна. Це може бути як колишній заводський гуртожиток, так і цілком пристойна цегляна новобудова, хоча і з видом на гаражний кооператив або на фабричне подвір’я. При цьому назва вулиці не має жодного значення: Робітнича, Сільська, Депутатська чи Відпочинку (усі – в Святошинському районі).

Ситуацію з транспортом у таких районах до певної міри рятують трамваї, що мають власну колію, а тому менше застрягають у пробках. Є ще й так званий швидкісний трамвай, одна з ліній якого сполучає житловий масив Південна Борщагівка (Святошинський район) із центральним залізничним вокзалом Києва. 

У пригоді також може стати Київська кільцева електричка, що курсує між Святошином та Дарницею. Не забуваймо також про громадський транспорт (автобуси, тролейбуси) та маршрутки. 

Що в Дарницькому, що у Святошинському районі, інфраструктура – посередня як для столиці, проте є все необхідне для життя. Тут переважають невеликі торгові центри, що виникли на базі колишніх універмагів. Збереглися базари, де можна дешевше купити продукти, проте належних умов торгівлі тут дотримуються не скрізь. 

Висновок: який район обрати у 2025 році?

Ми ознайомили вас із деякими критеріями, на які слід звернути увагу при купівлі квартири в Києві. Остаточне рішення – за покупцем. Вам обирати найкращий район Києва для свого життя – з огляду на власні потреби, вподобання та фінансові спроможності.

Ясно одне: зволікати із купівлею житла в столиці не варто, адже ціни стабільно зростають. За даними Держстату, торік квартири на первинному ринку в Україні подорожчали на 15%, а на вторинному ринку – на 11,6%. 

Цікаво, що нині ціни на нерухомість, зокрема в Києві, нижчі, аніж до повномасштабного вторгнення. Попит на житло досі не відновився до довоєнного рівня, кажуть експерти. Тож ще не втрачено шанс купити квартиру в Києві за вигідною ціною – ви ще можете вскочити в останній вагон.

Слід мати на увазі: через брак будівельників спорудження нового житла сповільнилося; багато проєктів у Києві поставлено на паузу. Рієлтори також попереджають про вірогідний тиск відкладеного попиту у 2025 році на ринок нерухомості. Висновок очевидний – ціни на квартири зростатимуть.

Що довше ви затягуєте з купівлею житла в Києві, то більше грошей вам знадобиться для його придбання. Дешевше, аніж зараз, уже не буде. У цьому сумніватися не доводиться. 



Актуальне
Бiльше новин