Новобудови в Києві: плюси і мінуси купівлі квартири

Якщо ви вирішили купити квартиру в Києві, то найкращим варіантом є житло в новобудові, адже воно просторе, функціональне, охайне. Тож пропонуємо досконально вивчити всі особливості придбання квартири на первинному ринку в столиці України. 

Плюси квартир у новобудовах

Купівля квартири в новобудові має низку переваг перед купівлею житла на вторинному ринку. Назвемо основні з цих переваг: 

Нові будинки в Києві будуються за найсучаснішими технологіями в Україні, що забезпечує кращу енергоефективність, звукоізоляцію та довговічність. При цьому покупець отримує від забудовника гарантію на конструктивні елементи (фундамент, стіни, опори, перекриття, сходи) та інженерні мережі. 

У новобудовах пропонуються більш сучасні та зручні планування, простір у них функціональніший, ніж у квартирах старого фонду. До того ж, за бажання ви можете здійснити вільне перепланування свого майбутнього житла. Окрім цього, ви вільні обрати поверх, площу та дизайн.

Якщо ви купуєте квартиру «під ключ», а не просто голі стіни, тоді вам не доведеться вкладатися в ремонт: тут все нове – від сантехніки до вікон. Як відомо, привести до ладу квартиру з так званим радянським ремонтом обійдеться щонайменше в половину вартості житла. 

Припустімо, ви хочете здати в оренду чи продати свою квартиру в Києві. У такому разі шансів значно більше, якщо ваше житло знаходиться в новобудові, а не на старому масиві та ще й далеко від станції метро. До того ж, у новобудові житло матиме тенденцію до здорожчання, особливо по завершенню будівництва ЖК та прилеглої інфраструктури.

Зазвичай поруч із новобудовами в Києві передбачається створення належної інфраструктури: магазини, паркінги, дитячий садок, кафе, салон краси, аптека, спортивний майданчик, різноманітні курси, об’єкти побутового та медичного обслуговування.

Нові житлові комплекси в столиці, як правило, обладнані сучасними системами безпеки, зокрема відеоспостереженням та охороною, яка контролює доступ на в’їзді в ЖК та стежить за дотриманням правопорядку на території. Закриті комплекси оточені парканами, куди можуть потрапити лише його мешканці, скориставшись електронним ключем.

У сучасних ЖК комфортно проживати: тут будинки обладнані новими ліфтами, на території підтримується чистота, здійснюється озеленення; є зони відпочинку та безпечні дитячі майданчики. Також важливо, які люди проживають у сусідніх квартирах та в ЖК загалом, адже в старих будинках контингент може бути сумнівний. 

Мінуси квартир у новобудовах 

Задля об’єктивності варто також назвати недоліки квартир у новобудовах, адже вони теж є. Головні з них такі:

Ціни на квартири (з ремонтом) у новобудовах Києва зазвичай вищі, ніж на вторинному ринку. Однак тут слід зважати на те, що якість нових квартир не йде в жодне порівняння з житлом на «вторинці», а тим паче із сумнозвісними «хрущовками». Часто й сам мікрорайон, забудований радянськими коробками, може викликати неприємні емоції й тягнути ціну житла донизу. Чи готові ви жити в таких умовах?

Традиційне лихо новобудов, що вже стало притчею во язицех, – затримка з введенням будинку в експлуатацію. У такому разі ви не зможете заселитися в розрахунковий час і насолоджуватися життям у новій оселі, як планували. 

Варто також згадати про варіант, коли забудовник не виконує своїх зобов'язань і зовсім зупиняє будівництво. Такі випадки, зокрема й у Києві, все ще трапляються. 

Часто ЖК складається з кількох будинків, але зводяться вони й здаються в експлуатацію почергово. Уявімо, що ви вже отримали ключі й заселилися, проте у вас по сусідству триває будівництво – це може викликати певні незручності через будівельні роботи, хоча згодом вони й зникнуть.

Якщо новобудова розташована в новому районі Києва, спершу може бути відсутня необхідна для повноцінного життя інфраструктура. Ви житимете ніби на острові, а за вигодами цивілізації доведеться їздити в прилеглий район – до повного завершення будівництва. 

У нових будинках іноді виникають проблеми з підключенням до комунікаційних мереж – водо- та газопостачання, каналізації, електрики. Наприклад, на перших порах декому доводиться платити за електроенергію за промисловим тарифом, а він удвічі вищий, ніж для побутових споживачів. Чи газовики відмовляться запускати газ у будинок, бо він малозаселений. Чи, скажімо, сусідні квартири у вашій багатоповерхівці пустують, тому взимку потрібно буде вмикати котел на повну потужність, аби обігріти своє помешкання (у такому випадку зберігається ризик утворення конденсату біля суміжних стін, що може негативно вплинути на їх стан). 

Протягом першого року експлуатації будинку іноді проявляються окремі недоліки, приміром, виникають дефекти окремих елементів, пов’язані з осіданням фундаменту. 

Трапляються випадки, коли забудовник самовільно змінює планування, скажімо, подовжує кімнату за рахунок балкону. Та й загальна площа житла може різнитися від проєктної на декілька метрів у той чи інший бік. За «зайві» метри доведеться доплатити, щоправда, за ціною, що зафіксована у вашому договорі, а не станом на сьогодні. 

Як обрати новобудову для купівлі квартири?

Якщо ви вирішили купити квартиру в Києві, до вибору новобудови слід поставитися дуже серйозно, адже це одне з найголовніших питань, що постають перед покупцем. На які ж нюанси передовсім варто звернути увагу, обираючи для себе житловий комплекс? Ось короткий перелік таких аспектів: 

Насамперед потрібно дослідити репутацію забудовника: перевірити його історію на ринку, ознайомитися з відгуками про діяльність, дізнатися про попередні проєкти цього забудовника та чи не виникали з ними проблеми. Бажано відвідати бодай один такий об’єкт і поспілкуватися з мешканцями ЖК. Забудовник має бути надійним – це правило номер один при виборі житлового комплексу. 

Далі – оцініть локацію вашого ЖК з кількох поглядів: транспортної доступності, наявності інфраструктури (школи, дитячі садки, магазини, лікарні), загального розвитку району та його перспектив. Порозпитуйте про це в місцевих жителів. 

Ознайомтеся з плануванням пропонованих квартир, їхньою функціональністю та можливістю перепланування. Зверніть увагу на площу кімнат, на розташування вікон і балконів, кухні, ванної кімнати, туалету. Оберіть поверх з огляду на ваші потреби, вподобання чи різницю в ціні залежно від висотності. 

Щоб зорієнтуватися в ціні, порівняйте вартість обраної квартири з середніми показниками в цьому районі, але обов’язково врахуйте клас нерухомості – економ, комфорт, бізнес чи еліт/преміум. Вивчіть варіанти розтермінування платежів та кредитування, якщо ви не збираєтесь одразу внести всю суму. 

На комфорт проживання в новобудові значною мірою впливає якість будівельних матеріалів, з яких зводиться житло. Від цього залежить звукоізоляція та теплоємність вашої квартири, а зрештою і довговічність будинку.

Важливо також знати, у яку суму щомісяця обходитиметься експлуатаційне обслуговування та які послуги надаватимуться. Тож варто дізнатися, яка компанія обслуговуватиме ваш житловий комплекс після введення в експлуатацію та якими будуть комунальні тарифи. Повірте, це також може вплинути на ваше рішення купити квартиру саме в цьому ЖК. 

І звісно ж, подбайте про юридичну чистоту угоди з придбання квартири: перевірте наявність усіх ліцензій та дозвільних документів на будівництво, цільове призначення земельної ділянки. Для цього рекомендуємо звернутися до фахівців – рієлторів чи юристів, які убезпечать вас від зайвих клопотів у майбутньому, а той від шахрайства. Через неналежне оформлення забудовником документів проблеми із введенням будинку в експлуатацію можуть тривати роками. І це стосується не лише Києва. 

Популярні новобудови Києва

З огляду на викладені вище переваги та недоліки квартир у новобудовах ми обрали найкращі пропозиції на столичному ринку нерухомості. 

Назва ЖКРозташуванняКласПоверховістьЦіна за 1 м²
ВаршавськийКиїв, Подільський р-н, Виноградаркомфорт9-25від 37 250 грн/м²
GreatКиїв, Дарницький р-н, Познякикомфорт26від 31 550 грн/м²
Французький квартал 2Київ, Печерський р-н, нова забудовабізнес9-24від 115 458 грн/м²
Бульвар фонтанівКиїв, Печерський р-н, Нижній Печерськпреміум8-24від 133 736 грн/м²


Поради щодо купівлі квартири в новобудові

Кожен покупець квартири дотримується власної стратегії пошуку необхідного житла. Можна відстежувати пропозиції про продаж на профільних сайтах та в соціальних мережах, щодня присвячуючи цьому заняттю годину-другу. 

Можна телефонувати в офіси забудовників чи особисто відвідувати житлові комплекси, що будуються. Щоправда, в Києві для цього знадобиться чимало часу, адже відстані тут немаленькі. 

Хтось розраховує на рекомендації друзів і знайомих, які вже мають досвід купівлі квартири в столиці. Проте цей досвід не завжди стає у пригоді, адже кожен має свої вимоги до майбутнього житла та й фінансові спроможності в усіх різні. 

Насправді, знайти «свою» квартиру в Києві, де тисячі пропозицій, – справа не проста й дуже клопітка, вимагає багато часу, зусиль та уваги. Уже на другий день таких пошуків вас може охопити відчуття хаосу й розгубленості. При цьому, незважаючи на щоденний моніторинг ринку нерухомості, можна пропустити квартиру своєї мрії, яку виставили на продаж за «смачною» ціною.

Якщо ж покупець звернеться до рієлтора, то позбавить себе головного болю, пов’язаного з пошуком житла, – власне, агентства нерухомості для того й існують, щоб професійно займатися добором квартир для клієнтів. У рієлторів завжди під рукою бази даних нерухомості зі щоденними оновленнями, тож будьте певні: житло, що відповідає вашим критеріям, вони не пропустять і обов’язково вам зателефонують. 

Також треба брати до уваги, що слід не лише знайти необхідну квартиру в Києві, а й перевірити її технічний стан і документи, вникнути в усі юридичні нюанси. Тут не обійтися без спеціальних знань, тож покупцеві все одно доведеться залучати фахівця, аби не вскочити в халепу. На жаль, недобросовісні продавці все ще орудують на ринку. 

Окрім рієлторів, у штаті багатьох агентств нерухомості працюють і юристи з нерухомості. Вони допоможуть підготувати всі необхідні документи й безпечно укласти договір купівлі-продажу, інвестування чи кредитування. Так ви уникните шахрайства й негараздів у майбутньому. 

Отже, юрист агентства нерухомості візьме на себе наступні питання:

Перевірка таких документів, як свідоцтво про право власності, технічний паспорт, довідка про відсутність боргу за комунальні послуги, довідка про відсутність іпотеки чи арешту квартири.

Укладання угоди купівлі-продажу в строгій відповідності до вимог законодавства.

Консультування щодо особливостей та форми оплати, встановлення порядку передачі ключів.

Реєстрація права власності на куплену нерухомість у Державному реєстрі та отримання відповідного свідоцтва.

Одним із агентств нерухомості в Київі, які надають комплексні послуги з пошуку та продажу нерухомості в Києві, є AXIS. У разі звернення до AXIS, вам не доведеться зі сторони залучати юриста, щоб безпечно оформити купівлю квартири. Усі договори, проведені агентством нерухомості AXIS в Київі, юридично захищені, оскільки супроводжуються досвідченими правниками саме в галузі нерухомості.

Актуальне
Бiльше новин